Skyrim
0 of 0

File information

Last updated

Original upload

Created by

LordTorus

Uploaded by

lordtorus

Virus scan

Safe to use

About this mod

Polish translation of modification T3nd0s Skyrim Redone
Spolszczenie modyfikacji T3nd0s Skyrim Redone

Requirements
Permissions and credits
This is polish translation of modification T3nd0s Skyrim Redone created by T3nd0, for original english version click HERE.
Jest to polskie tłumaczenie modyfikacji T3nd0s Skyrim Redone stworzonej przez T3nd0, po oryginalną angielską wersję kliknij TUTAJ.

Autorem tłumaczenia aż do wersji 1.0 jest TomBrightblade, aby udać się na stronę jego pliku kliknij TUTAJ.


Opis

Trudno nie słyszeć o SkyRe czyli najbardziej popularnym modzie zmieniający praktycznie każdy aspekt gry. Przez ogrom Skyrim Redone gra zmieniłaby się praktycznie w angielską, na szczęśćcie TomBrightblade poświęcił wiele godzin na przetłumaczenie wszystkiego. Z nieznanych mi przyczyn autor spolszczenia do dziś nie uaktualnił już trzeciej wersji moda (1.1, 1.2 i 1.3) a jako że sam jej używam postanowiłem coś zrobić, użyłem jego tekstów i spolszczyłem nowe (około 1800 pozycji).

FAQ (ISTOTNE):
1. Użyłem twojego tłumaczenia ale wszystkie bronie wciąż są po angielsku!
Odp: Użyłeś "T3nd0_ReProccer" który przeszukuje wszystkie twoje mody w poszukiwaniu tych które dodają przedmioty, zbiera je i zmienia współczynniki obrażeń lub obrony by pasowały do tych w Skyrim Redone. W tym procesie wszystkie nazwy ulegają ponownej zmianie na angielski co jest nieuniknione.

2. Spolszczyłem SkyRe 1.3.01 używając spolszczenia TomBrightblade i dzieją się dziwne rzeczy. Co się dzieje?
Odp: Sprawa jest prosta, spolszczenie to tak naprawdę oryginalne pliki .ESP będące "głównymi pluginami" Skyrim Redone w których znajdują się również teksty. Mod od wersji 1.0 do 1.3 przeszedł poważne zmiany i dodając stare pliki wszystko się posypało. Łatwo zobaczyć zmiany na przykładzie SkyRe_Main.esp który w 1.0 ma 4112 pozycji a w 1.3 już 4672 (pomijając zmiany w samych kodach).

3. Czy TomBrightblade pozwoli? ci na to?
Odp: Niestety wcześniej już wspomniałem że zrobił sobie widocznie jakieś wakacje od tłumaczeń tak więc zrobiłem to wszystko na własną rękę. Dlatego na każdym możliwym kroku daje do zrozumienia że spolszczenie jest jego a mój wkład to aktualizacja trzech kolejnych wersji.

UWAGI: Jeśli szukasz patcha który naprawia niektóre błędy w SkyRe potrzebujesz Unofficial Skyrim Redone Patch. Polskie tłumaczenie tego patcha znajdziesz TUTAJ.

Instalacja

Do działania modyfikacji POTRZEBUJESZ oryginalnej wersji. Jeśli nie używasz moda Frostfall usuń plik SkyRe_Survivalism.esp, to samo dotyczy sytuacji w której nie instalowałeś któregoś z oryginalnych pluginów SkyRe.

NMM: W sekcji FILES kliknij na przycisk DOWNLOAD WITH MENAGER, aby pobrać plik bezpośrednio do programu. Będąc w NMM odszukaj i wybierz swój plik, a następnie kliknij na ikonę puzzla(+).

Instalacja ręczna: Pobierz i wypakuj zawartość archiwum do folderu Data. Upewniaj się że plik ESP/ESM jest włączony używając opcji "Pliki Danych" w luncherze gry .

Zawsze polecam instalację przez Nexus Mod Menager'a ponieważ w razie podmiany plików tworzy ich kopię, aby w razie potrzeby przywrócić stan sprzed instalacji.


Propozycje

Jeśli znalazłeś ciekawą modyfikację która według ciebie powinna zostać przetłumaczona, zaproponuj ją na forum InSkyrim. Przed złożeniem propozycji sprawdź listę (link niżej) oraz poświęć 3 minuty na pobranie programu TESVTranslator i sprawdzenie czy dana modyfikacja rzeczywiście wymaga polonizacji - nie wiesz jak korzystać z tego programu? Zapraszam do poradników. Nie zwracam uwagi na wszelkie posty z propozycjami zamieszczone przy moich plikach lub w Prywatnych Wiadomościach. Jeśli nie masz konta na forum inSkyrim, zarejestruj się to nic nie kosztuje.

Z myślą o tobie powstała lista dzięki której w łatwy i przejrzysty sposób masz możliwość sprawdzenia złożonych wcześniej propozycji. Chociaż to ja ją założyłem i prowadzę, nie jest tylko moja i każdy inny tłumacz może podjąć się tłumaczenia. Chcąc uniknąć nie porozumień spieszę z wyjaśnieniem. Każda propozycja przedstawiona na forum trafia do tabeli po to żeby inni użytkownicy mogli łatwo sprawdzić co już było, i uniknąć dublowania poprzedników. Jeśli jesteś autorem jakiegoś tłumaczenia, przedstaw je na naszym forum a z chęcią zamieszczę odpowiedni odnośnik.

Propozycje dla podstawowej wersji gry
Propozycje dla Skyrim Special Edition


Aktualizacje

Śledzę aktualizacje każdego z przetłumaczonych przeze mnie plików korzystając z opcji [TRACK], dlatego nie musicie informować mnie o nowej wersji moda X czy Y. Jeśli mija już jakiś czas a aktualizacja się nie pojawia, może być to spowodowane między innymi:
- Brakiem czasu
- Problemami technicznymi
- Tym że zazwyczaj czekam na ustabilizowanie się nowej wersji (1-2 tygodnie)

Długość oczekiwania zależy od tego czy mam wolny czas, samej modyfikacji, wielkości zmian w nowej wersji - dlatego więc nigdy nie deklaruje konkretnej daty. Jeśli chcesz wiedzieć czy zabrałem się już za update, sprawdzaj temat na forum inSkyrim.

UWAGA: Po dziesiątym z rzędu poście o treści "jest nowa wersja X, kiedy zaktualizujesz?" postanowiłem w takich przypadkach blokować użytkownika na forum danego pliku a samą wiadomość usuwam. Nie jest to oznaka mojego buractwa, a jedynie minimalna kara za to że ktoś całkowicie olał co tutaj napisałem.