Skyrim Special Edition

File information

Last updated

Original upload

Created by

anathema83 and Johnny4M3T

Uploaded by

anathema83

Virus scan

Some manually verified files

About this mod

Jest to POLSKIE TŁUMACZENIE Moda Legacy of the Dragonborn SSE autorstwa icecreamassassin
For EnglishUsers: Please note this is only a Polish Translation of the Legacy of the Dragonborn SSE by icecreamassassin

Requirements
Permissions and credits
Changelogs
Legacy of the Dragonborn SSE PL

Jest to POLSKIE TŁUMACZENIE Moda Legacy of the Dragonborn SSE autorstwa icecreamassassin
For EnglishUsers: Please note this is only a Polish Translation of the Legacy of the Dragonborn SSE by icecreamassassin


Tłumaczenie nie powstałoby bez pomocy i wsparcia ze strony Johnny4M3T.
WIELKIE DZIĘKI ZA OGROMNY WKŁAD W TO TŁUMACZENIE!!!!!!

Uwaga - jest to pierwsza wersja tłumaczenia. Brakuje kilku książek, nad którymi nadal pracujemy. Wszystkie uwagi i będą bardzo przydatne.
Chcesz zaproponować mod to tłumaczenia? Pogadać z innymi, którzy tłumaczą? Połączyć siły w projektach grupowych?
Wpadaj na nowy pokój na Discordzie!!!

Niech cię nie wystraszą tymczasowe pustki!!! 
To dopiero początek

W KUPIE SIŁA!!!!CO DAJE MOD:

Legacy of the Dragonborn to jedno z najbardziej uznanych rozszerzeń do Skyrim. Modyfikacja ta oferuje największy i najbardziej imponujący sposób na przechowywanie reliktów w całej historii gier Elder Scrolls. Mod dodaje wystawy, na których można umieścić niemal 3500 unikalnych przedmiotów (włączając zainstalowane mody), oferuje Towarzystwo Odkrywców, czyli zupełnie nową gildię, którą zakładasz i rozwijasz w czasie gry. Daje możliwość podjęcia się dziesiątek nowych zadań i skorzystać z wielu przydatnych funkcji i mechanik, a wszystko to skupia się wokół twojego nowego domu w Muzeum Smoczego Dziecięcia w Samotni.

Lagacy został zaprojektowany tak, żeby służyć jako mod – baza dla całej rozgrywki. Zaleca się zainstalowanie wszystkich wybranych modów, łatek do nich i rozpoczęcie nowej gry. Legacy zmieni sposób, w jaki doświadczasz Skyrim, zmieni styl twojej gry i da ci powód, żeby na nowo wkroczyć do gry jako Smocze Dziecię. Muzeum oferuje przestrzeń, w której możesz przechowywać swoje łupy, ale też śledzić będzie twoje osiągnięcia i nagradzać je będzie odpowiednimi wystawami, które odzwierciedlać będą miejsca, w których byłeś i rzeczy, których dokonałeś.

Cała historia mocno bazuje na tym, że gracz jest Smoczym Dziecięciem, dlatego też może zaistnieć potencjalny dysonans wśród tych, którzy nie chcą grać jako Smocze Dziecię. Główna linia zadań ma związek i zależy od niektórych zadań głównych z tych gry.
 
Galeria Smoczego Dziecięcia – ogromne muzeum będące ukoronowaniem Samotni (na prawo od Pałacu Królów), w którym możesz wyeksponować prawie 3500 artefaktów i wystaw związanych z zadaniami z modów i z gry podstawowej.
 
Komnaty Prywatne - w pełni wyposażony dom gracza ze wszystkimi udogodnieniami, jakie tylko przyjdą ci do głowy. Znajdziesz tam wszystkie dostępne w grze pracownie, a na dodatek odczarowywacz, transmograf klejnotów duszy, ekstraktor dusz, pracownię archeologiczną, warsztat replikacyjny i inne. W sklepie To i Tamto w Samotni znaleźć możesz pokwitowania pozwalające na zakup dodatkowego umeblowania dla rodziny i towarzyszy, a także dodatkową szklarnię i patio. W domu znajdziesz też mnóstwo schowków, skarbiec i inne udogodnienia, dzięki którym miejsce wyda się przytulne i samo w sobie stanie się warte oglądania.
 
System rzemieślniczy – inteligentny system, który automatyzuje rozmieszczenie znalezionych przedmiotów w odpowiednich do tego schowkach, oraz umieszcza je w twoim ekwipunku podczas korzystania z pracowni. Dostępny jest także czas pozwalający na dostęp do schowków z dowolnego miejsca. W menu MCM można aktywować działanie systemu w każdym miejscu na świecie!

Setki nowych reliktów – Legacy dodaje niezmiernie szeroki wachlarz reliktów i kolekcji, zmienia też tekstury większości unikalnych przedmiotów w grze.

Złożona linia zadań – Smocze Dziecię doświadczy rozległej sieci zadań, które mają na celu zebranie reliktów należących do tych, którzy mieli związek z dwoma aspektami Chim-El Adabala, czyli Lorkhana i Akatosha. Ta linia zadań pozwoli zmierzyć się z nowymi przygodami, wrogami i intrygami.

Gildia Odkrywców – Znasz już na pamięć gildie w Skyrim? Oto coś dla ciebie. Zupełnie nowa gildia założona przez ciebie, działająca pod nazwą Towarzystwa Odkrywców. Rekrutuj członków, wyruszaj na ekspedycje i korzystaj z unikalnych zdolności członków Gildii. Przed tobą trzy duże wyprawy, których finałem będzie walka z bossem.

Maksymalna kompatybilność -  Legacy zapewnia instalator łatek, który znajdziesz na stronie Legacy Patch Central. Instalator ten wykryje wszystkie twoje aktywne mody i zarekomenduje, jakie łatki powinny zostać zainstalowane.
 
Automatyczne sortowanie – jeśli nie masz ochoty na ręczne umieszczanie eksponatów, to w biurze muzealnym znajdziesz sortownik, który zbada twój ekwipunek i umieści na wystawach odpowiednie przedmioty. 

Wytwarzanie Replik – Chcesz korzystać z potężnego artefaktu znalezionego w świecie? Muzeum pozwala na wytwarzanie replik, które umieścisz na wystawie, pozwalając w pełni korzystać z bonusów wynikających z oryginału.

Nowa zdolność (archeologia) - w świecie gry napotkasz na pomniejsze wykopaliska, które rozwiną twoje zdolności archeologiczne, pozwalając na przemianę znajdowanych Odłamków w nowe, interesujące relikty. Archeologia posiada również nowe trzy drzewka umiejętności, które są niezależne od drzewek z podstawowej gry.
 
Skrzynie przewozowe – Zbyt wiele łupów? Możesz aktywować skrzynie, które pojawią się w okolicy przewoźników, domów gracza i na zewnątrz gospód. Umieszczone w nich przedmioty zostaną w ciągu kilku dni przewiezione do muzeum

OCZYWIŚCIE DO ODKRYCIA JEST ZNACZNIE WIĘCEJ...
 
JAK ZAINSTALOWAĆ:
DO DZIAŁANIA POTRZEBUJESZ ORYGINALNEJ WERSJI

Pobierz oryginalną angielską wersję moda i zainstaluj za pomocą MO2 lub Vortex

Pobierz spolszczenie i je zainstaluj – za pomocą MO2 lub Vortex 

Przejść na stronę z łatkami z zainstaluj je
 
PRZYDATNE LINKI:

Legacy of the Dragonborn Patches (Official) PL - tłumaczenie łatek do naprawdę ogromnej ilości modów

Relic Hunter- Guildmaster Start PL (polish translation) - tłumaczenie modyfikacji pozwalające na rozpoczęcie gry jako Mistrz Gildii Odkywców

Uwaga - jest to pierwsza wersja tłumaczenia. Brakuje kilku książek, nad którymi nadal pracujemy. Wszystkie uwagi i będą bardzo przydatne.