Skyrim
0 of 0

File information

Last updated

Original upload

Created by

LordTorus

Uploaded by

lordtorus

Virus scan

Safe to use

About this mod

Polish translation of modification Dynamic Things created by dominoid
Spolszczenie modyfikacji Dynamic Things autorstwa dominoid

Requirements
Permissions and credits
This is polish translation of modification Dynamic Things created by dominoid, for original english version click HERE.
Jest to polskie tłumaczenie modyfikacji Dynamic Things stworzonej przez dominoid, po oryginalną angielską wersję kliknij TUTAJ.


Opis

Dynamic Things to wyjątkowo unikalny mod pozwalający aktywować/używać obiekty które wcześniej były tylko statyczne. Mając topór drwala możesz ściąć drzewo, wyciąć krzaki, zebrać drewno opałowe z ułożonych stert, kilof zaś rozłupie skałę dając surowiec przydatny w DLC HF. Skrzynie, beczki, beczułki z napojami oraz wiele innych obiektów jest teraz gotowe do użycia. DT genialnie współpracuje z Frostfall ponieważ dodatkowe źródła opału potrafią uratować życie - idiotyczne było to że postać nie mogła wziąć ułożonego drewna będąc tym samym zmuszona do poszukiwania go gdy zamarza. Użytkownicy Realistic Needs and Diseases skorzystają z dodatkowych źródeł picia w tawernach (płatne) czy innych miejscach. Mimo znacznie zwiększonej ilości beczek i skrzynek nikt nie musi obawiać się o zbyt szybkie wzbogacenie ponieważ zawierają one głównie ciuchy i drobiazgi. Każdy pojemnik może zostać zabezpieczony przed resetowaniem co daje pewność że schowane przedmioty nigdy nie znikną.

UWAGI: Ze względu na to że opcje konfiguracji MCM oraz komunikaty znajdują się w skryptach musiałem je edytować i tutaj pojawia się problem. Jeśli miałeś wcześniej zainstalowaną oryginalną angielską wersję Dynamic Things zainstaluj tylko plik esp ponieważ dodanie przetłumaczonych skryptów powoduje błędy - między innymi nie wyświetlanie opcji w MCM. Jeżeli nie miałeś wcześniej tego moda zainstaluj od razu angielską wersję i narzuć moje pełne tłumaczenie - testowane i wszystko działa w 100%. Dlaczego tak się dzieje? Mogę się tylko domyślać że skrypt został zapisany w grze i podmiana coś miesza, jeśli ktoś wie jak temu zaradzić proszę pisać na forum lub PW.


Instalacja

Do działania modyfikacji POTRZEBUJESZ oryginalnej wersji.

NMM: W sekcji FILES kliknij na przycisk DOWNLOAD WITH MENAGER, aby pobrać plik bezpośrednio do programu. Będąc w NMM odszukaj i wybierz swój plik, a następnie kliknij na ikonę puzzla(+).

Instalacja ręczna: Pobierz i wypakuj zawartość archiwum do folderu Data. Upewniaj się że plik ESP/ESM jest włączony używając opcji "Pliki Danych" w luncherze gry .

Zawsze polecam instalację przez Nexus Mod Menager'a ponieważ w razie podmiany plików tworzy ich kopię, aby w razie potrzeby przywrócić stan sprzed instalacji.


Propozycje

Jeśli znalazłeś ciekawą modyfikację która według ciebie powinna zostać przetłumaczona, zaproponuj ją na forum InSkyrim. Przed złożeniem propozycji sprawdź listę (link niżej) oraz poświęć 3 minuty na pobranie programu TESVTranslator i sprawdzenie czy dana modyfikacja rzeczywiście wymaga polonizacji - nie wiesz jak korzystać z tego programu? Zapraszam do poradników. Nie zwracam uwagi na wszelkie posty z propozycjami zamieszczone przy moich plikach lub w Prywatnych Wiadomościach. Jeśli nie masz konta na forum inSkyrim, zarejestruj się to nic nie kosztuje.

Z myślą o tobie powstała lista dzięki której w łatwy i przejrzysty sposób masz możliwość sprawdzenia złożonych wcześniej propozycji. Chociaż to ja ją założyłem i prowadzę, nie jest tylko moja i każdy inny tłumacz może podjąć się tłumaczenia. Chcąc uniknąć nie porozumień spieszę z wyjaśnieniem. Każda propozycja przedstawiona na forum trafia do tabeli po to żeby inni użytkownicy mogli łatwo sprawdzić co już było, i uniknąć dublowania poprzedników. Jeśli jesteś autorem jakiegoś tłumaczenia, przedstaw je na naszym forum a z chęcią zamieszczę odpowiedni odnośnik.

Propozycje dla podstawowej wersji gry
Propozycje dla Skyrim Special Edition


Aktualizacje

Śledzę aktualizacje każdego z przetłumaczonych przeze mnie plików korzystając z opcji [TRACK], dlatego nie musicie informować mnie o nowej wersji moda X czy Y. Jeśli mija już jakiś czas a aktualizacja się nie pojawia, może być to spowodowane między innymi:
- Brakiem czasu
- Problemami technicznymi
- Tym że zazwyczaj czekam na ustabilizowanie się nowej wersji (1-2 tygodnie)

Długość oczekiwania zależy od tego czy mam wolny czas, samej modyfikacji, wielkości zmian w nowej wersji - dlatego więc nigdy nie deklaruje konkretnej daty. Jeśli chcesz wiedzieć czy zabrałem się już za update, sprawdzaj temat na forum inSkyrim.

UWAGA: Po dziesiątym z rzędu poście o treści "jest nowa wersja X, kiedy zaktualizujesz?" postanowiłem w takich przypadkach blokować użytkownika na forum danego pliku a samą wiadomość usuwam. Nie jest to oznaka mojego buractwa, a jedynie minimalna kara za to że ktoś całkowicie olał co tutaj napisałem.