Skyrim
0 of 0

File information

Last updated

Original upload

Created by

LordTorus

Uploaded by

lordtorus

Virus scan

Safe to use

About this mod

Polish translation of modification Skyrim Immersive Creatures created by lifestorock
Spolszczenie modyfikacji Skyrim Immersive Creatures autorstwa lifestorock

Requirements
Permissions and credits
This is polish translation of modification Skyrim Immersive Creatures created by lifestorock, for original english version click HERE.
Jest to polskie tłumaczenie modyfikacji Skyrim Immersive Creatures stworzonej przez lifestorock, po oryginalną angielską wersję kliknij TUTAJ.


Opis

Skyrim Immersive Creatures dodaje dziesiątki nowych potworów które są niesamowicie różnorodne. Ze względu na ilość dodanych stworzeń musisz sam sprawdzić co zostało dodane, istotne jest to że można wyłączyć w MCM te których nie chcesz. Gdy zainstalowałem SIC przy kolejnym podejściu do Skyrim szybko przekonałem się o wspaniałości tego moda. Pamiętaj że miejsca które znałeś mogą mieć teraz całkowicie nowych lokatorów. Mój PC nie należy do najlepszych i obawiałem się zainstalować SIC ze względu na możliwe spadki FPS, ale niepotrzebnie się obawiałem i gra w ogóle nie spowolniła.

UWAGI: Tłumaczenie tego typu modyfikacji jest o tyle trudne że nasz język nie chce się tak łatwo dopasowywać jak angielski. Mam na myśli to że nazwy potwora mają np. 4-5 słów ładnie się łączą ponieważ takie są uroki angielskiego. Pola w których pojawiają się nazwy potworów w Skyrim są stałego rozmiaru, i jeśli zbyt mocno rozciągnąłbym nazwę to czcionka była by śmiesznie mała. Odczytując przetłumaczone nazwy musisz dzielić je sobie na części np Pradawny Szkielet Upiór Berserker czytaj jako Pradawny Szkielet || Upiór Berserker. W polskiej wersji Skyrima tłumacze używali myślników np. Draugr - Upiór, ale w SIC potwory mają długie i wieloczęściowe nazwy i całość była by zbyt długa. Nazwy dzielą się na kilka cześć np. Szkielet (uznajmy to za rasę) Rozpruwacz (kategoria) Władca Śmierci (Ranga).

Instalacja

Do działania modyfikacji POTRZEBUJESZ:
# Oryginalnej wersji moda.
# Skyrim v1.9.32.0.8 + DLC Dawnguard
# SKSE 1.6.16 & SkyUI 4.1

Instalator NMM: Użyłem oryginalnego instalatora Immersive Creatures ponieważ instaluje on dokładnie to samo. Nie tłumaczyłem opisów podczas instalacji żeby każdy wiedział jakie opcje dopasować w stosunku do oryginału. Mój instalator zawiera tylko elementy posiadające coś co było do tłumaczenia - dlatego musisz wcześniej mieć oryginalną wersję.

Instalacja ręczna: Nie udostępniałem dodatkowego pliku do tego typu instalacji ponieważ sama wersja NMM daje taką możliwość. Wystarczy że wypakujesz zawartość archiwum do folderu Data, upewniając się że plik ESP/ESM został włączony używając opcji "Pliki Danych" w luncherze gry .

Zawsze polecam instalację przez Nexus Mod Menager'a ponieważ w razie podmiany plików tworzy ich kopię, aby w razie potrzeby przywrócić stan sprzed instalacji.


Propozycje

Jeśli znalazłeś ciekawą modyfikację która według ciebie powinna zostać przetłumaczona, zaproponuj ją na forum InSkyrim. Przed złożeniem propozycji sprawdź listę (link niżej) oraz poświęć 3 minuty na pobranie programu TESVTranslator i sprawdzenie czy dana modyfikacja rzeczywiście wymaga polonizacji - nie wiesz jak korzystać z tego programu? Zapraszam do poradników. Nie zwracam uwagi na wszelkie posty z propozycjami zamieszczone przy moich plikach lub w Prywatnych Wiadomościach. Jeśli nie masz konta na forum inSkyrim, zarejestruj się to nic nie kosztuje.

Z myślą o tobie powstała lista dzięki której w łatwy i przejrzysty sposób masz możliwość sprawdzenia złożonych wcześniej propozycji. Chociaż to ja ją założyłem i prowadzę, nie jest tylko moja i każdy inny tłumacz może podjąć się tłumaczenia. Chcąc uniknąć nie porozumień spieszę z wyjaśnieniem. Każda propozycja przedstawiona na forum trafia do tabeli po to żeby inni użytkownicy mogli łatwo sprawdzić co już było, i uniknąć dublowania poprzedników. Jeśli jesteś autorem jakiegoś tłumaczenia, przedstaw je na naszym forum a z chęcią zamieszczę odpowiedni odnośnik.

Propozycje dla podstawowej wersji gry
Propozycje dla Skyrim Special Edition


Aktualizacje

Śledzę aktualizacje każdego z przetłumaczonych przeze mnie plików korzystając z opcji [TRACK], dlatego nie musicie informować mnie o nowej wersji moda X czy Y. Jeśli mija już jakiś czas a aktualizacja się nie pojawia, może być to spowodowane między innymi:
- Brakiem czasu
- Problemami technicznymi
- Tym że zazwyczaj czekam na ustabilizowanie się nowej wersji (1-2 tygodnie)

Długość oczekiwania zależy od tego czy mam wolny czas, samej modyfikacji, wielkości zmian w nowej wersji - dlatego więc nigdy nie deklaruje konkretnej daty. Jeśli chcesz wiedzieć czy zabrałem się już za update, sprawdzaj temat na forum inSkyrim.

UWAGA: Po dziesiątym z rzędu poście o treści "jest nowa wersja X, kiedy zaktualizujesz?" postanowiłem w takich przypadkach blokować użytkownika na forum danego pliku a samą wiadomość usuwam. Nie jest to oznaka mojego buractwa, a jedynie minimalna kara za to że ktoś całkowicie olał co tutaj napisałem.