Skyrim
0 of 0

File information

Last updated

Original upload

Created by

LordTorus

Uploaded by

lordtorus

Virus scan

Safe to use

About this mod

Polish translation of modification Skyrim Project Optimization created by rgabriel15
Spolszczenie modyfikacji Skyrim Project Optimization autorstwa rgabriel15

Permissions and credits
This is POLISH translation of modification Skyrim Project Optimization created by rgabriel15, for original ENGLISH version click HERE
Jest to polskie tłumaczenie modyfikacji Skyrim Project Optimization stworzonej przez rgabriel15, po oryginalną angielską wersję kliknij TUTAJ.


Jest to pełna polska wersja moda SPO, nie musisz pobierać oryginalnej angielskiej wersji.Opis

Autor Skyrim Project Optimization rgabriel15 piszę:

Mod ten rozpoczął się od prób zmniejszenia spadku wydajności wewnątrz pomieszczeń przy użyciu Realistic Lighting Overhaul, do wersji 4.0.6. Początkowo nazywany był Occlusion Culling Performance Patch (OCPP) na stronie RLO, ale później postanowiłem go rozszerzyć.

Stworzyłem nowy projekt którego celem jest poprawić wydajność wewnątrz wszystkich pomieszczeń, możliwie dla każdego.

Jeśli używasz modów takich jak Realistic Lighting Overhaul (RLO), Enhanced Lights i FX (ELFX) lub ENB, w zależności od twojego sprzętu komputerowego odczujesz rożne poprawy FPS.
Nawet jeśli nie używasz wspomnianych modów lub grasz w czystego Skyrima, ten mod poprawi wydajność.

Mówiąc prosto... MUSISZ mieć tego moda jeśli chcesz lepszą wydajność wewnątrz pomieszczeć za DARMO.

Tak, ten mod nie usuwa niczego z gry co mogło by pogorszyć jej wygląd. Będziesz grać jak zawsze, ale z większą ilością FPS'ów.

Modyfikacja składa się z następujących modułów:
[GŁÓWNY MODUŁ] Skyrim Project Optimization: główny moduł obejmujący tylko Skyrim, bez DLC.
[GŁÓWNY MODUŁ] Skyrim Project Optimization - Full Version: główny moduł obejmujący Skyrim i DLC.
[GŁÓWNY MODUŁ] Skyrim Project Optimization - No Homes: Tak samo jak główny moduł tyle że nie wspiera domków do kupienia.
[GŁÓWNY MODUŁ] Skyrim Project Optimization - No Homes - Full Version: Tak samo jak w "No Homes" plus wsparcie DLC
[MODUŁ DLC] Skyrim Project Optimization - Dawnguard: Oddzielny moduł zawieraj?cy tylko DLC Dawnguard
[MODUŁ DLC] Skyrim Project Optimization - Dragonborn: Oddzielny moduł zawieraj?cy tylko DLC Dragonborn

NIE UŻYWAJ [GŁÓWNYCH MODUŁÓW] RAZEM! POTRZEBUJESZ TYLKO JEDNEGO! PRZECZYTAJ OPISY WYŻEJ ABY WIEDZIEĆ CO CHCESZ WYBRAĆ!

Zgodność

Modyfikacja SPO powinna być kompatybilna z każdym modem, chyba że zmienia on dokładnie to samo. Jednak autor informuje że nie ma drugiego takiego moda więc nie ma czego się obawiać.

PAMIĘTAJ TYLKO ABY UŻYWAĆ ODPOWIEDNIEJ KOLEJNOŚCI WCZYTYWANIA!

WAŻNE: Jeśli używasz Occlusion Culling Performance Patch (OCPP) który był wcześniej dostępny na stronie Realistic Lighting Overhaul, musisz go odinstalować i zastąpić tym.

NO HOMES: To alternatywna wersja która nie obejmuje domków do kupienia w grze, jest do specjalnie dla osób które używają modów dodających lub mocno zmieniających te budynki w Wielkich Miastach.

Od wersji 1.4 autor dodał opcjonalny plik .esp dla ludzi mających problemy z główną wersją esm. PAMIĘTAJ ABY UŻYWAĆ TYLKO JEDNEGO Z NICH.

Kolejność
Kolejność wczytywania modyfikacji może zostać zmieniona w opcji "Pliki Danych" w Launcher gry.

PRZYKŁAD:

POPRAWNA KOLEJNOŚĆ WCZYTYWANIA:

Poprawna kolejność w której mod ten jest po głównych plikach .esm i przed Climates of Tamriel.esm lub innymi modami.

Skyrim.esm
Update.esm
Dawnguard.esm
Hearthfire.esm
Dragonborn.esm
Skyrim Project Optimization.esm
Skyrim Project Optimization - Dawnguard.esm
Skyrim Project Optimization - Dragonborn.esm
Climates of Tamriel.esm
other .esp plugins

ZłA KOLEJNOŚĆ WCZYTYWANIA:

Zła kolejność wczytywania w której mod ten jest po głównych plikach .esm ale również po Climates of Tamriel.esm i innych.

Skyrim.esm
Update.esm
Dawnguard.esm
Hearthfire.esm
Dragonborn.esm
Climates of Tamriel.esm
Skyrim Project Optimization.esm
Skyrim Project Optimization - Dawnguard.esm
Skyrim Project Optimization - Dragonborn.esm
other .esp plugins

WAŻNE: Czasami, ostatnio dodany mod do twojej gry może nie działać, aby naprawić ten błąd po instalacji moda otwórz Launcher gry, zablokuj moda i zamknij Launcher. Po czym zrób to samo ale tym razem go odblokowując.

Propozycje

Jeśli znalazłeś ciekawą modyfikację która według ciebie powinna zostać przetłumaczona, zaproponuj ją na forum InSkyrim. Przed złożeniem propozycji sprawdź listę (link niżej) oraz poświęć 3 minuty na pobranie programu TESVTranslator i sprawdzenie czy dana modyfikacja rzeczywiście wymaga polonizacji - nie wiesz jak korzystać z tego programu? Zapraszam do poradników. Nie zwracam uwagi na wszelkie posty z propozycjami zamieszczone przy moich plikach lub w Prywatnych Wiadomościach. Jeśli nie masz konta na forum inSkyrim, zarejestruj się to nic nie kosztuje.

Z myślą o tobie powstała lista dzięki której w łatwy i przejrzysty sposób masz możliwość sprawdzenia złożonych wcześniej propozycji. Chociaż to ja ją założyłem i prowadzę, nie jest tylko moja i każdy inny tłumacz może podjąć się tłumaczenia. Chcąc uniknąć nie porozumień spieszę z wyjaśnieniem. Każda propozycja przedstawiona na forum trafia do tabeli po to żeby inni użytkownicy mogli łatwo sprawdzić co już było, i uniknąć dublowania poprzedników. Jeśli jesteś autorem jakiegoś tłumaczenia, przedstaw je na naszym forum a z chęcią zamieszczę odpowiedni odnośnik.

Propozycje dla podstawowej wersji gry
Propozycje dla Skyrim Special Edition


Aktualizacje

Śledzę aktualizacje każdego z przetłumaczonych przeze mnie plików korzystając z opcji [TRACK], dlatego nie musicie informować mnie o nowej wersji moda X czy Y. Jeśli mija już jakiś czas a aktualizacja się nie pojawia, może być to spowodowane między innymi:
- Brakiem czasu
- Problemami technicznymi
- Tym że zazwyczaj czekam na ustabilizowanie się nowej wersji (1-2 tygodnie)

Długość oczekiwania zależy od tego czy mam wolny czas, samej modyfikacji, wielkości zmian w nowej wersji - dlatego więc nigdy nie deklaruje konkretnej daty. Jeśli chcesz wiedzieć czy zabrałem się już za update, sprawdzaj temat na forum inSkyrim.

UWAGA: Po dziesiątym z rzędu poście o treści "jest nowa wersja X, kiedy zaktualizujesz?" postanowiłem w takich przypadkach blokować użytkownika na forum danego pliku a samą wiadomość usuwam. Nie jest to oznaka mojego buractwa, a jedynie minimalna kara za to że ktoś całkowicie olał co tutaj napisałem.