Fallout New Vegas

File information

Last updated

Original upload

Created by

Wojtek

Uploaded by

Wojtec

Virus scan

Safe to use

About this mod

Polska wersja świetnego moda A World of Pain.

Requirements
Permissions and credits
Ze strony autoraDodano około 170 nowych, intensywnych lokacji na pustkowiach, pełnych wrogów i łupów. Są to zarówno małe stacje benzynowe, jak i ogromne, przypominające labirynty kanały i opuszczone fabryki. Dodaje kilka dni nowych możliwości rozgrywki. Pełno tu zadań, postaci niezależnych z dialogiem, sprzedawców i jednych z najcięższych wrogów, jakich kiedykolwiek spotkasz.

Z mojej strony: A World of Pain świetnie integruje się z FNV, wykorzystuje tylko istniejące zasoby z oryginalnej gry i ma się wrażenie że jest częścią oryginału. Oferuje wiele godzin rozgrywki, miejscami bardzo trudnej, w czasie testów tłumaczeń obniżałem nawet poziom trudności a i tak "się upociłem" :D
W necie jest dostępne mnóstwo recenzji, poradników, opisów, nawet walkthough nagrany przez samego autora - AWOP for FNV Author's Walkthrough - oj, przydało się ;) Mod co prawda leciwy ale dzięki nowym "opiekunom" (Manan6619) wciąż aktualizowany.

Przetłumaczone pliki:

A World of Pain 6.94 - podstawa, wymaga oryginalnego moda.  Generalnie nie wymaga żadnych DLC, wystarczy podstawowa wersja gry.
Uwaga! - postacie z AWOP nie są udźwiękowione, tylko napisy, to nie jest błąd.

AWOP Dead Money 2.0nie wymaga oryginalnego AWOP Dead Money i  nie wymaga A World of Pain (jest to samodzielny dodatek).
Oczywiście wymaga Dead Money.
Zawiera równierz plik vendor patch z kilkoma porawkami.  
Nie instaluj jeśli już grasz w Dead Money albo cofnij się do wcześniejszego zapisu!

AWOP Monster Patch (Vanilla) ESM - dodaje "strefy walki" - Rumble  (w tłumaczeniu zostawiłem oryginalną nazwę). Kilkanaście godzin dodatkowej rozgrywki z unikalnymi bossami i skrzyniami nagród. Wymaga oryginalnego Monster Patch i podstawy.
UWAGA - nie używać z oryginalnym modem Monster Mod! Jeśli ktoś chce, polecam  Monster Mod Lite 2021 TTW-NV - w trakcie tłumaczenia ;)

AWOP Interim Fixes - wciąż aktualizowana łatka poprawki błędów dla AWOP V6.94 autorstwa Manan6619, warto zadbać zawsze o najnowszą wersję. Opis w przypiętych postach na stronie A World of Pain. Nie wymaga oryginału. Autor zaleca utworzenie "merged patch" po instalacji modów. Instrukcja również w przypiętym poście.

AWOP Optional Plugins - zbiór łatek zmniejszających ilość zdobyczy, wrogów itp. Opis tutaj. Myślę że warto trochę pograć i później zdecydować o poprawkach. Dodatkowo w AWOP MCM jest przełącznik "Zniszczenie zdobyczy" (Loot destruction) który powoduje usunięcie potencjalnie zbyt potężnego sprzętu u zabitych wrogów, głównie Tech Raiders, a także zminimalizowanie ogólnej dostępności takiego sprzętu - działa to podobnie do optional plugins ale w mniejszym zakresie. Domyślinie opcja powinna być włączona. Dokładny opis ‎tutaj.

Pozostałych łatek na razie nie tłumaczyłem, jeśli ktoś czegoś potrzebuje, proszę zgłosić, zrobi się :)

Instalacja: standard - ja polecam MO2. 
Wymagania: dla poszczególnych modów w opisie.

AWOP jest bardzo rozbudowanym modem, polecam poczytać artykuły z zakładki Articles na stronie oryginalnego moda.
Starałem się przetestować wszystkie lokacje i questy ale ze względu na to, że do przetłumaczenia było ponad 5000 wierszy mogły pojawić się błędy, proszę zgłaszać do ewentualnej poprawki.
Uwaga, w momencie "odkrywania" nowych miejsc może brakować polskich liter w opisie na głównym ekranie, na mapie nazwy wyświetlają się prawidłowo. Na razie nie wiem jak ten problem rozwiązać.

Polecam również:
AWOP Improving Exterior, tłumaczenie tutaj, który "łata" i poprawia kila błędów (np. za którymś razem nie mogłem wejść do pewnego budynku).