File information

Last updated

Original upload

Created by

anathema83

Uploaded by

anathema83

Virus scan

Safe to use

About this mod

Jest to SPOLSZCZENIE Moda Immersive College of Winterhold autorstwa Grantyboy050
For English Users: Please note this is only a Polish Translation of the Immersive College of Winterhold by Grantyboy050

Requirements
Permissions and credits
Immersive College of Winterhold spolszczenie (polish translation)


Jest to SPOLSZCZENIE Moda Immersive College of Winterhold autorstwa Grantyboy050
For English Users: Please note this is only a Polish Translation of the Immersive College of Winterhold by Grantyboy050

JAK ZAINSTALOWAĆ:
DO DZIAŁANIA POTRZEBUJESZ ORYGINALNEJ WERSJI
Oryginalny mod wymaga DAWNGUARD, DRAGONBORN SkyUI, SKSE i zmian w SKSE.ini (do pobrania na stronie oryginalnego moda)
Pobierz oryginalną angielską wersję i zainstaluj za pomocą NMM, MO, lub ręcznie
Pobierz spolszczenie modułu głównego i je zainstaluj za pomocą NMM, MO,lub ręcznie
Pobierz spolszczenie patchy i zainstaluj odpowiednie za pomocą NMM, MO,lub ręcznie

CO DAJE MOD:

Mod zmienia Akademię w Zimowej Twierdzy w prawdziwą magiczną potęgę. Dodaje i zmienia wiele różnych przedmiotów, urządzeń, lokacji i ksiąg, ulepsza magiczne zdolności członków Akademii oraz wprowadza możliwość rzeczywistego  uczenia się magii od mistrzów.
 
Co między innymi daje mod:
 
  • Zmiany w Akademii – nowe przedmioty, zmiana wystroju, spersonalizowane pokoje mieszkalne
  • Nowe pomieszczenia na terenie Akademii
  • Możliwość uczestniczenia w lekcjach magii przeprowadzanych przez wykładowców
  • Nowe zadanie w którym przyjdzie zmierzyć się z nowymi przeciwnikami i zbadać podziemia, które są pozostałością po Starej Zimowej Twierdzy.
  • Oświetlenie z Just-in-time (JIT) lighting – poprawa wydajności
  • Nowa chatka – idealne schronienie dla alchemika
 
Członkowie Akademii:

Każda osoba będzie miała poziom bardziej adekwatny do wiedzy i rzeczywistego doświadczenia, będzie też posiadać dostęp do zaklęć zgodnych z poziomem i obszarem badań. Jeżeli chodzi o zaklęcia ofensywne, to członkowie Akademii teraz będą specjalizować się tylko w jednym żywiole (np.
ogień), oraz w większym zakresie będą korzystać ze szkoły przywołania. Wszyscy członkowie Akademii uczęszczają na poranne lekcje, które odbywają się w Komnacie Żywiołów, a po południu udają się do Arcaneum lub do swoich komnat.
Nauczyciele sprzedają teraz zaopatrzenie zaklinacza, natomiast nowa postać sprzedaje składniki alchemiczne. Jeśli nie chcesz być dalej Arcymagiem, to
możesz przekazać ten tytuł Tolfdirowi – po prostu z nim porozmawiaj (jeśli to nie działa, to można to ustawić w menu MCM). Po skończonych lekcjach i w czasie wolnym członkowie Akademii zbierają się w Komnacie Żywiołów, gdzie wspólnie spożywają posiłki ( w południe i o 18:00). 
 
Komnata Spokoju:

Tam przeprowadzane są magiczne badania i eksperymenty. Dodano i zmieniono wiele przedmiotów.
 
Komnata Osiągnięć:

Pokoje mieszkalne zostały spersonalizowane i dodano do nich wiele nowych przedmiotów. Dla użytkowników korzystających z modów bazujących na przetrwaniu dodano miejsce do przygotowywania posiłków, a wcześniej zagracone pomieszczenie zostało oczyszczone, aby zapewnić kompatybilność z Spell Crafting Mod. Dodano nowe pomieszczenie w piwnicy, które dedykowane jest w głównej mierze alchemikom.
 
Arcanaeum:

Oryginalne Arcaneum było raczej prywatną kolekcją ksiąg niż główną biblioteką prowincji. Dodano zatem więcej regałów, które mogą zostać zapełnione przez twoje księgi, miejsca składowania map i artefakty, które można badać i rozwijać swoją wiedzę. Dodano także nowe piętro z wieloma akcesoriami
pasującymi do biblioteki. Teraz członkowie akademii spędzają też więcej czasu na nauce.
 
Komnata Żywiołów:

Dodano nowe piętro, przesunięto kilka przedmiotów i dodano dodatkowe oświetlenie. Teraz co rano odbywają się tu lekcje, których biorą udział wszyscy członkowie Akademii. Poprzez uczestnictwo w tych zajęciach możesz zyskać dodatkowe doświadczenie, ale tylko do tego poziomu, do którego mógłbyś nauczyć się od danego nauczyciela w tradycyjny sposób (można to zmienić w menu MCM). Po zajęciach i wieczorami członkowie Akademii będę się zbierać na dodatkowym piętrze, gdzie wspólnie będą spożywali posiłki.
 
Kwatera Arcymaga:

Ulepszone stanowiska pracy, nowe miejsce do przygotowywania posiłków i biurko Mistrza Akademii. Miejsce zostało oczyszczone z niepotrzebnych przedmiotów, a w ich miejsce wstawione regały, manekiny oraz stojaki na broń i inne przedmioty. Większość roślin została przeniesiona do nowego miejsca – Lustratorium.  W Kwaterach znajdziesz działający zegar, który bije w południe. Zegar wskazuje rzeczywistą porę (godzinę, dzień tygodnia, miesiąc i rok). Tykanie zegara można wyłączyć w menu MCM. Dodano też inspirowaną Harrym Potterem Myślodsiewnię, za pomocą której możesz podejrzeć co aktualnie dzieje się w Akademii i w komnatach Jarlów z całego Skyrim. Pojemniki zostały oskryptowane i umożliwiają opcjonalną automatyczny system przechowywania i kategoryzacji przedmiotów. Możliwy jest także automatyczny dostęp  do składników alchemicznych i magicznych z różnych miejsc w Skyrim. Te opcje można zmienić przez menu MCM. 
 
Sanktuarium w Akademii:

Nowe pomieszczenie znajdujące się na szczycie wieży w Akademii, do którego można dostać się tylko za pomocą teleportu. Pomieszczenie do staje się dostępne po zakończeniu głównej ścieżki związanej z Akademią.  Jest to miejsce, w którym możesz przechowywać Daedryczne Artefakty, Szpony i inne cenne przedmioty. Znajdują się tam przezroczyste okna, więc można obserwować rzeczywistą pogodę. Opcje okien można zmienić w menu MCM.
 
Midden:

Tu rozpoczyna się nowe zadanie związane z Ruinami Zimowej Twierdzy, który pojawi się w dzienniku zaraz po wejściu do Midden, o ile ukończone zostały zadania związane z Akademią i główne zadanie Budzenie smoka. Nowe zadanie i podziemia mogą zostać dezaktywowane w menu MCM, ale jeśli zrobisz to w trakcie trwania zadania, to nie będzie możliwości powrotu. W Midden znajdziesz też akcesoria kowalskie, które są pozostałościami po Starej Zimowej Twierdzy, więc możliwe jest tworzenie przedmiotów bez konieczności oddalania się od Akademii. Dodano też stylizowany na Oblivion ołtarz, który pozwala stworzyć pusty czarny kamień. Można to zrobić po północy, kiedy panuje Cień Ożywieńca (co 8 dni).
 
Podwórze i Most:

Będąc Arcymagiem możesz aktywować punkt ogniskujący znajdujący się na moście, aby rzucić zaklęcie naprawiające most (tę akcję możesz w każdej chwili cofnąć poprzez ponowne rzucenie zaklęcia). Dodano więcej zasp śnieżnych i efektów świetlnych na ścianach oraz silniejszy wiatr na moście. Jedna z wież została zmieniona w obserwatorium astronomiczne z działającym teleskopem. Urag i Arniel czasami przychodzą tam w nocy. Wcześniej puste miejsce na placu zajmuje teraz Lustratorium.
 
Lustratorium i Subterrarium:

W Lustratorium znajdują się z botaniczne okazy. Budynek składa się z dwóch  skrzydeł: wysokogórskie,gdzie posadzone są rośliny wymagające chłodnego klimatu i tropikalne, gdzie znajdziesz te z cieplejszych rejonów. Połączone są one siecią podziemnych tuneli, czyli  Subterrarium. Dodano nowego, w pełni ugłosowionego alchemika, który zajmuje się owymi kolekcjami. Przejrzystość Lustratorium może zostać zmienione w menu MCM.

ZNANY BŁĄD:

Czasami po zainstalowaniu moda niektóre postacie mogą być nagie. Aby to naprawić, otwórz konsolę, zaznacz nagą postać i wpisz ResetInventory
 
KOMPATYBILNOŚĆ:

 Ten mod jest kompatybilny lub istnieje patch zapewniający kompatybilność z:
 
InterestingNPCs
InconsequentialNPCs
CuttingRoom Floor
Collegeof Winterhold - NPC Improvement
LiveAnother Life
SkyrimRedone
Requiem
ExpandedWinterhold Destruction Ruins
QaxesWinterhold Rebuild
ELnFX
ApachiiSkyHair
OpulentOutfits
Cloaksof Skyrim
SpellCrafting Mod
Collegeof Winterhold Shop Fixes
ApophysisDragon Priest Masks
SkyrimDistance Overhaul
RealShelter Full Release
FollowerCommentary Overhaul
UltimateFollower Overhaul
ForgottenMagic Redone
ExpandedTowns & Cities
JK'sSkyrim
BringOut Your Dead
RusticWindows
Aemer'sRefuge Continued
SkyrimScroll Crafting
ExpandedTowns & Cities
JK'sSkyrim
RelightingSkyrim (unmerged versions)
SkyrimProject Optimization
ImmersiveContent - Realistic Outdoor Lights
Top