0 of 0

File information

Last updated

Original upload

Created by

Catariah

Uploaded by

Catariah

Virus scan

Safe to use

About this mod

Spolszczenie moda "Cheesemod for EVERYONE".

Requirements
Permissions and credits
Jest to tłumaczenie moda Cheesemod for EVERYONE.

Opis
Ten mod dodaje ponad sto nowych rodzajów sera w całym Skyrim oraz zadanie zlecone przez Sheogoratha (ze świetnym głosem Daniela Hodge'a), aby odnaleźć i zebrać je wszystkie w zamian za „zabójczy daedryczny artefakt”.

Aby rozpocząć nowe zadanie, udaj się na koniec korytarza w Skrzydle Pelagiusa (przedtem musisz ukończyć zadanie „Umysł szaleńca”) i podnieś okruch nieświeżego sera, który leży obok książki „Sery Tamriel”. Twoim celem będzie zebranie wszystkich nowych rodzajów sera w Skyrim.

Sery można znaleźć w całym kontynentalnym Skyrim. Wiele z nich jest sprzedawanych przez handlarzy (niektóre są dostępne tylko w określonych miastach), a inne można znaleźć w domach, gospodach, gospodarstwach oraz szczególnie ciekawych lochach i fortach. Wszystkie sery sprzedawane przez handlarzy można również znaleźć umieszczone w świecie gry, ale nie wszystkie sery umieszczone w świecie są dostępne u handlarzy.

Pokrojone sery liczą się osobno od całych kręgów, wiec pamiętaj, żeby również je zbierać.

Importowane sery (a jest ich wiele) z innych części Tamriel można często znaleźć w pobliżu postaci niezależnych pochodzących z tych regionów.

Jeśli chcesz oszukiwać, istnieje specjalny pokój testowy z serami (yum_cheesecell), zawierający wszystkie rodzaje – możesz użyć komendy coc, aby do niego wejść.

Przy niektórych bardziej wyjątkowych serach znajdują się notatki lub dzienniki wyjaśniające, jak się tam znalazły - na przykład opuszczona kwatera główna Thalmoru w Samotni ma teraz powód, dla którego została opuszczona. Rzuć okiem!

Po zebraniu sera możesz go wyrzucić, zjeść, sprzedać lub zrobić z nim cokolwiek zechcesz – nadal będzie on uznany za zebrany!

W nagrodę za heroiczny wysiłek zebrania wszystkich serów w Skyrim otrzymasz ZABÓJCZY DAEDRYCZNY ARTEFAKT (Sheogorath tak obiecuje) i możliwość tworzenia dekoracyjnych desek serów z nowych rodzajów sera. Oraz oczywiście wszystkie nowe sery.

Zawartość moda:
 • łącznie 202 nowe sery (licząc pokrojone i całe kręgi), niektóre z wyjątkowymi efektami po spożyciu
 • nowe zadanie z angielskim dubbingiem
 • zabójczy daedryczny artefakt
  Spoiler:  
  Show
  to Widelec Przerażenia
 • kilka nowych książek i notatek o serach

INSTALACJA

Uwagi
 • Istnieje łatka do Legacy of the Dragonborn, która dodaje pokój serów w kwaterach prywatnych w Muzeum Smoczego Dziecięcia. Łatka do pobrania tutaj, a spolszczenie do niej tutaj.
 • Niektóre sery to nawiązania do prawdziwych gatunków sera, ale pod zmienionymi nazwami. Starałam się wyłapywać takie nawiązania, ale możliwe, że coś mi umknęło – jeśli tak, dajcie znać w komentarzu. Podobnie zgłaszajcie ewentualne literówki czy pomyłki, wezmę to pod uwagę.