Skyrim

File information

Last updated

Original upload

Created by

anathema83

Uploaded by

anathema83

Virus scan

Safe to use

About this mod

Jest to SPOLSZCZENIE Moda Arissa - The Wandering Rogue autorstwa Chesko
For English Users: Please note this is only a Polish Translation of the Arissa - The Wandering Rogue by Chesko

Requirements
Permissions and credits
Changelogs
Arissa - The Wandering Rogue spolszczenie (polish translation)

Poprawiono plik esp - teraz już tłumaczenie powinno działać

Jest to SPOLSZCZENIE Moda Arissa - The Wandering Rogue autorstwa Chesko
For English Users: Please note this is only a Polish Translation of the Arissa - The Wandering Rogue by Chesko

Przetłumaczone zostały NAPISY - język mówiony w modzie pozostaje angielski

JAK ZAINSTALOWAĆ:

DO DZIAŁANIA POTRZEBUJESZ ORYGINALNEJ WERSJI

Pobierz oryginalną angielską wersję moda i zainstaluj za pomocą NMM, MO, lub ręcznie

Pobierz spolszczenie i je zainstaluj – za pomocą NMM, MO,lubręcznie

CO DAJE MOD:

Arissa jest Towarzyszką posiadającą ponad 600 linijek dialogów, z profesjonalnie nagranym udźwiękowieniem, mówiąca głosem utalentowanej Nikkity. Została stworzona jako długoterminowy kompan,który będzie ci towarzyszył przez całą grę – od początku aż do samego końca.
Inspiracją do jej stworzenia była Serana z dodatku Dawnguard i towarzysze z gier Bioware

Arissa jest niezależną i niepokornąCesarską złodziejką, która ma szczególny talent do „znikania” przedmiotów. Jest wyszkolona w korzystaniu z dwóch broni. Korzysta z łuków, ostrzy oraz zbroi, które dostaje od ciebie. Awansuje wraz z awansem gracza, rozwijając zdolności przydatne złodziejom, takie jak lekka zbroja, otwieranie zamków i bronie jednoręczne. Nie ma limitu poziomu.

W czasie wspólnych podróży przyjdzie ci poznać ją bliżej, wykonać krótkie zadanie poboczne, podczas którego zwiedzicie nowe podziemia. Arissa z pewnością zasługuje na miano „Wędrownego łotrzyka”. W ostatnich latach przemierzyła Skyrim wzdłuż i wszerz. Podczas odwiedzania miejsc będzie ona wygłaszać zabawne, inteligentne i błyskotliwe komentarze. Jeśli szukacie wyrazistej i zorientowanej towarzyszki, która mogłaby towarzyszyć ci w twoich przygodach, to właśnie taką znaleźliście.  Arissa idealnie wtapia się w świat Skyrim, nie burząc jednocześnie rozgrywki.

Arissa została stworzona z obsesyjną wręcz dokładnością w kwestii detali i jakości, zapewniając równocześnie poczucie naturalnego rozszerzenia gry. Głosy i dźwięki brzmią tak, jakby zostały stworzone przez oryginalnych twórców gry. Wszystkie te nagrania są bardzo wysokiej jakości. Żeby docenić wystarczy posłuchać.

Szczególny nacisk położono na różnorodność komentarzy, które wypowiada Arissa. Postarano się także o zbalansowanie częstotliwości rozmów, co pozwoli graczom cieszyć się z oryginalnej gry.
 
Arissa nie posiada standardowego systemu towarzyszy występujących w Syrim, dlatego też można ją zrekrutować niezależnie od posiadanych kompanów.
 
Uwaga: Użytkownicy, którzy cierpią na arachnofobię mogą mieć trudności z ukończeniem głównego zadania Arissy. W takim wypadku zalecane jest zainstalowanie modów, które zastępują pająki innymi stworzeniami.

UWAGA: ARISSA NIE TOLERUJE KANIBALIZMU. Jeśli będzie świadkiem tego, jak bierzesz w tym udział, to natychmiast opuści cię NA DOBRE

JAK ZACZĄĆ PRZYGODĘ:


Odwiedź Trunek Truposza w Falkret.Arissa będzie na ciebie czekać

ROZMOWY:

Arissa może rozmawiać na tematy związane z otoczeniem („Co wiesz na temat tego miejsca?”) oraz o jej przeszłości. Na początku będzie odpowiadać dość zwodniczo, ale wraz z postępem jej głównego zadania dowiesz się o niej zdecydowanie więcej.

Arissa bywała w najróżniejszych miejscach Skyrim, dlatego też często będzie komentować miejsca do których dotrzecie. Kiedy pojawicie się w odpowiednim miejscu, Arissa się uaktywni. Każde zdanie powie tylko raz na określony czas, co ma zapobiec wrażeniu, że się powtarza.

Możesz poprosić o zamilknięcie(“Bądź ciszej przez chwilę.”), co sprawi, że nie będzie się odzywać przez najbliższe 12 godzin lub do czasu, aż poprosisz o komentarz. Będzie także aktywnie wygłaszać swoje zdanie na temat otwieranych zamków, zmiany zbroi,
pobliskich podziemi itd.

KOMPATYBILNE MODY:


  • Inne mody dodające Towarzyszy
  • Convenient Horses. - pobierz compatibility patch.
  • Wearable Lanterns.
  • Campfire.
  • Become A Bard.
  • Open Cities of Skyrim.
  • Imperious - the Green Pact ability traktowane jest jako kanibalizm
  • Amazing Follower Tweaks. (Avoid managing Arissa with "Tweak Make Follower", or bugs may occur.)
  • Extensible Follower Framework 4.0+.
  • iNeeds