SKYRIM
Hunting in Skyrim - Polish Translation (2015) by xGruby91x
Skyrim » Guilds/Factions
Added: 23/02/2015 - 03:18PM
Updated: 23/02/2015 - 03:16PM

26 Endorsements

1.3.6 Latest version

776 Unique D/Ls

1,347 Total D/Ls

8,794 Total Views

Uploaded by xGruby91x

Description

Last updated at 15:16, 23 Feb 2015 Uploaded at 15:18, 23 Feb 2015Spolszczenie do najnowszej wersji modyfikacji Hunting in Skyrim autorstwa niejakiego pana B1gBadDaddy. Tłumaczenie to zostało stworzone od zera przeze mnie w oparciu o najnowszą aktualnie wersję moda 1.3.6, zawiera przetłumaczone wszystkie notatki, książki, questy, dialogi itp. Rzeczy. Jest to kompleksowa wersja spolszczająca praktycznie wszystko co było w języku angielskim.#1. Do działania POTRZEBUJESZ oryginalnej wersji moda, zależnie jaką wersję wybierzesz (Z cechami) lub (Bez cech) Musisz pobrać odpowiednią, pod daną wersję spolszczenia. Ostatnią wersję Hunting in Skyrim znajdziesz tutaj -> Klik

#2. WAŻNE!
Wersja z cechami może być nie kompatybilna z modyfikacjami dodającymi swoje zmodyfikowane cechy. Chodzi tu np. O takie mody jak: SkyRe. W takim wypadku należy szukać odpowiednich łatek naprawiających kompatybilność lub też użycie wersji polonizacji jak i moda bez cech.
#1. Pobieramy i instalujemy oryginalną modyfikację Hunting in Skyrim w wybranej przez nas wersji z cechami lub bez cech.

#2. Pobieramy odpowiednia wersję spolszczenia pod modyfikację którą wybraliśmy.

#3. Wypakowujemy paczkę ze spolszczeniem z której plik .esp i foldery interface oraz scripts umieszczamy w folderze data naszego Skyrima, zamieniając je z oryginalnymi plikami.

#4. Rozgrywkę rozpoczynamy w Białej Grani, w sklepie Pijany Łowca gdzie znajdują się drzwi prowadzące do pierwszego z posterunków gildii myśliwych.Co dodaje modyfikacja w wersji 1.3.6:

- Myśliwską gildię z dwoma siedzibami jedną w Białej grani, drugą poza nią w niedalekim rejonie
- Jednego nowego NPC'a od którego przyjąć możemy zadania
- 10 głównych zadań dotyczących gildii myśliwskiej
- 7 zadań pobocznych oraz 6 losowych pojawiających się w typowo randomowym stadium rozgrywki
- Nowy system oprawiania zwierząt
- Śledzenie aktualnych statystyk łowieckich które sprawdzić możemy w statystykach gry ale także i w księdze rachunkowej gildii
- Wprowadzony został także nowy system umiejętności myśliwskich
- Możliwość wytwarzania trofeów ze zwierząt, oraz możliwość rozbudowy siedzib naszej gildii
- Dwie całkowicie nowe umiejętności które śledzić można w księdze gildii
- 10 nowych cech które możemy dowolnie rozwijać
- Podniesione ceny zwierzęcych skór i grzbietów które uzyskać możemy z oprawiania zwierząt
- Dodane 5 legowisk zwierzęcych jako dodatkowe jaskinie do których możemy wejść i je zbadać
- 3 nowe odmiany zwierząt takie jak: Wilk wręgowy, biały wilk czy czarny kot szablozębny


Także jak widać atrakcji jest sporo a nawet i jeszcze więcej! Nie wspomniałem tutaj o takich rzeczach jak zbroja myśliwska, możliwość wytwarzania pułapek na zwierzęta czy dość rozwinięty system ulepszania jakości skór, dzięki czemu można w dość łatwy i przyjemny sposób pozyskać dodatkową gotówkę. Cóż więcej nie powiem z takiego względu iż dodatków powiązanych z myślistwem jest cała masa i zwyczajnie zabrał bym przyjemność z odkrywania ich.

--------------------------------------------------

Kilka dodatkowych słów na temat spolszczenia:

Spolszczenie to miało być ogólnie prywatnym projektem do użytku własnego i to głównie dlatego iż autor spolszczenia które już istnieje nie dokonywał żadnych aktualizacji, ale po głębszych zastanowieniach doszedłem do wniosku udostępnienia go szerszej grupie ludzi z racji braku większego sensu posiadania go przeze mnie samego. Prace nad spolszczeniem trwały około dwóch tygodni, wliczając w to testy i stabilność skryptów skończywszy na korekcie zdań i niektórych słów których i tak z racji ich ilości nie udało mi się perfekcyjnie dopasować, ale też nie jest tak że nie da się normalnie grać ze zrozumieniem całego kontentu. :)

UWAGA! (23.02.2015r)
Spolszczenie nadal posiadać może drobne błędy stylistyczne oraz literówki lub źle dobrane zwroty podczas dialogów/w opisach zadań. Każdą taką zauważoną anomalię prosiłbym serdecznie dokumentować screenami i wysyłaniem mi prywatnej wiadomości z danym błędem lub po prostu danie tego w poście pod tą polonizacją. Każde takie zgłoszenie będę skrupulatnie analizować co w przyszłości przełoży się na lepsze dopracowanie polonizacji tak by stała się ona jeszcze lepsza. Z racji natłoku tekstu do przetłumaczenia zawartego w tej modyfikacji nie byłem w stanie sam wyłapać wszystkiego.

--------------------------------------------------

Standardowe podziękowania w tym miejscu dla B1gBadDaddy za stworzenie tego świetnego moda Hunting in Skyrim, dla Bethesdy za Skyrima, oraz dla niektórych moich znajomych którzy służyli mi pomocną dłonią podczas trwania prac nad projektem tej polonizacji. Na prawdę, wielkie dzięki!

Oryginalny profil modyfikacji Hunting in Skyrim znaleźć można tutaj -> Klik