MORROWIND
NX9_Packguars - Polish translation by NazoX9
Morrowind » NPCs
Added: 24/01/2014 - 03:08PM
Updated: 24/01/2014 - 03:08PM

2 Endorsements

0.9 Latest version

59 Unique D/Ls

105 Total D/Ls

3,225 Total Views

Uploaded by dero1989

Description

Last updated at 15:08, 24 Jan 2014 Uploaded at 15:08, 24 Jan 2014

Thanks to NazoX9 permission, I am uploading this translation of his NX9_Packguars. This modification is adjusted to the needs of Polish players. The translation is a warmup and exercise for preparing to work on a larger project called Powichrze. The main aim of this project is to provide a new, innovative translation of Morrowind that will be focused on the target culture - that is the one of Polish gamers.

The website of the project: http://powichrze.weebly.com/
Its facebook: https://www.facebook.com/powichrze

IMPORTANT: If you are a modder who would like their mods to get translated into some other languages, please feel free to contact me. The project Powichrze is to aim at translating TES mods into Polish as well.

Since the translation is in Polish, the rest of the description will be in Polish as well:)

Przedstawiam tłumaczenie małej modyfikacji autorstwa NazoX9, która pozwala na zakup jucznych guarów w 3ch miastach Morrowind. Więcej szczegółów w pliku readme. UWAGA! Wymaga obydwu oficjalnych dodatków!

Oryginalnego moda można znaleźć tutaj: http://www.nexusmods.com/morrowind/mods/26259/?

Tłumaczenie jest rozgrzewką i ćwiczeniem przed przystąpieniem do prac nad większym projektem, który nazwałem Powichrze. Jest to próba przedstawienia innowacyjnego tłumaczenia tejże gry, oddając bardziej swojski klimat, który polskim graczom pozwoli mieć skojarzenia z rodzimymi pisarzami fantasy, bądź naszymi elementami kulturowymi.

Sam mod natomiast jest przetłumaczony w 99%. Jedynym elementem, pozostającym w języku angielskim, są komendy jakie można wydawać guarowi odnośnie jego zachowania. Naruszanie tych tekstów w jakiś niezrozumiały dla mnie sposób narusza też skrypt, przez co opcja dialogowa z komendami pozostaje niedostępna w grze.
Jednak pomocne dłonie modderów są już w pogotowiu. Mam nadzieję wkrótce udostępnić w pełni sprawną wersję, będącą po polsku w 100%.

Podziękowania dla NazoX9 za stworzenie tejże modyfikacji i zezwolenie na udostępnienie tłumaczenia.
Zainteresowanych zapraszam na stronę projektu Powichrze: http://powichrze.weebly.com/
oraz na jego facebooka: https://www.facebook.com/powichrze

WAŻNE: Jeśli jesteś modderem bądź fanem, który chciałby, aby zostało dokonane tłumaczenie konkretnego moda z języka angielskiego na polski (bądź odwrotnie) nie krępuj się i nawiąż ze mną kontakt;) O kontakt także prosiłbym w przypadku udostępniania tłumaczenia, bądź wzmianek o projekcie na innych stronach. Wolę wiedzieć, co się w świecie dzieje;)