We've been working on some new features.
0 of 0

File information

Last updated

Original upload

Created by

nazg2001

Uploaded by

nazg2001

Virus scan

Some files not scanned

About this mod

Polish translation of MrFob's MEHEM The Mass Effect 3 Happy Ending Mod.

Polskie tłumaczenie MEHEM The Mass Effect 3 Happy Ending Mod autorstwa MrFoba.

Requirements
Permissions and credits
This is only a Polish translation of MEHEM The Mass Effect 3 Happy Ending Mod by MrFob.
Original mod can be found HERE.
This translation was published with MrFob’s knowledge and permission.


Uwaga: to jest wyłącznie spolszczenie. Żeby działało poprawnie,
POTRZEBUJESZ ORYGINALNEJ MODYFIKACJI autorstwa MrFoba!
MEHEM stanowi reinterpretację oryginalnych zakończeń Mass Effect 3, w których komandor Shepard przeżywa finałową misję – a to tylko jedna ze zmian. Modyfikacja wprowadza własne filmy i slidery, muzykę, zaaranżowane na nowo głosy itd.

Szczegółowa lista zmian (uwaga, spoilery z Mass Effect 3):
- Scena z Katalizatorem została usunięta. Żadnych „jeśli”, żadnych „ale” – nie ma jej i już. Tak więc teraz zniszczysz Żniwiarzy bez względu na wszystko.
- Wprowadza całkowicie nową scenę, w której Joker ignoruje rozkazy i nie opuszcza pola bitwy, dopóki nie uda się uratować Sheparda.
- Normandia nie rozbija się już na dziwacznej planecie.
- Gethy i EDI przeżywają. EDI jest obecna podczas memoriału, a w epilogu pojawiają się nowe slidery z gethami – zakładając, że przeżyły po wydarzeniach na Rannochu.
- W epilogu pojawiają się slidery z ocalałymi z Cytadeli, w tym przede wszystkim z Arią i kapitanem Baileyem.
- Wprowadza scenę ponownego spotkania z Shepardem i jego załogą, jak również pewne interakcje przeznaczone tylko dla LI – zakładając, że osoba ta należy do załogi Normandii. Chociaż nie odbywa się żadne przyjęcie, teraz jest to prawdziwie słodko-gorzkie zakończenie – jednak z naciskiem na „słodkie”, nie „gorzkie”.
- Znacząco zmieniła się muzyka, w tym utwór towarzyszący napisom końcowym.
- Od wersji 0.2 Zwiastun wypowiada kilka słów podczas biegu do Kanału.
- Od wersji 0.3, do powstania której przyczyniło się więcej osób, w scenach z Astronomem pojawiają się dodatkowe napisy z twórcami.

O czym należy pamiętać:
  • Mod wymaga do działania zainstalowanej Wersji rozszerzonej (Extended Cut).
  • Modyfikację można zainstalować w dowolnym momencie, ale żeby działała poprawnie, potrzebujesz zapisu gry z zainstalowanymi MEHEM i Wersją rozszerzoną stworzonego przed rozpoczęciem misji głównej w kwaterze Cerberusa.
  • Przed zainstalowaniem MEHEM upewnij się, że wyłączyłeś w Originie opcję autoaktualizowania, w przeciwnym razie aplikacja nadpisze zmodyfikowaną zawartość oryginalnymi plikami, nie pytając cię o zdanie.
Spolszczenie obejmuje kilka wiadomości, jakie otrzymuje Shepard na swój prywatny terminal, jak również filmy końcowe. Ponieważ do tych ostatnich nie można wyświetlić napisów bezpośrednio z plików gry, zostały one wgrane w obraz na stałe. Filmików, do których należało wgrać napisy, jest pięć, a każdy z nich waży około stu megabajtów, więc to dlatego spolszczenie „waży” tak dużo. Jedyne nieprzetłumaczone kwestie to te wypowiadane przez Zwiastuna podczas biegu do kanału – nie towarzyszą im żadne napisy i nie da się ich w żaden sposób dodać.

Nie lokalizowałem również napisów towarzyszących Astronomowi, ponieważ są mało ważne, a przez nie spolszczenie jeszcze bardziej by „przytyło”.

Ponieważ język polski jest bardzo wrażliwy na płeć, zmuszony byłem wybrać jedną formę, do jakiej zwracają się postacie niezależne w napisach wgrywanych na sztywno – stanęło na Shepardzie, którym grało 82% graczy.

Co będzie potrzebne:
- MEHEM The Mass Effect 3 Happy Ending Mod w wersji 0.5
- Spolszczenie
- ME
3Explorer

Należy pobrać oryginalną wersję modyfikacji w wersji 0.5 i zainstalować ją zgodnie z instrukcją dostarczoną przez MrFoba. Po zainstalowaniu MEHEM wypakuj zawartość pliku ze spolszczeniem do folderu głównego, w którym zainstalowano Mass Effect 3. Kiedy pojawi się pytanie o nadpisanie już istniejących plików, wybierz „Tak”.

Po wrzuceniu plików spolszczenia uruchom program ME3Explorer. W głównym oknie wybierz zielonkawą ikonkę „ATOC / AUTOTOC”, w nowym oknie, które się pojawi, zakładkę „Create TOC”, przejdź do folderu ...Mass Effect 3\BioGame\DLC\DLC_CON_MEHEM\, wybierz plik PCConsoleTOC.bin, a kiedy pojawi się pytanie o nadpisanie pliku, wciśnij „Tak”. Jeśli nie wykonasz tych kroków, MEHEM niemal na pewno wykrzaczy się podczas filmików końcowych.


MEHEM:
MrFob

Dodatkowy mod dla LI:
JohnP

Zespół ME3Explorer team (bez nich w ogóle nie byłoby modów):

WarrantyVoider
Amarok86
pat_loonytoon
Grotaiche
Eudaimonium
saltisgood
Renmiri
KFreon
Aquadran
Ashley66444
MrFob
BCSWowbagger
FemShep
Fog.Gene
JohnP
SirCxyrtyx

Nowa muzyka do napisów końcowych:
Malukah („Reignite – A Shepard Tribute Song”)

Oryginalna ścieżka dźwiękowa:
sH0tgUn jUliA
Aktorzy głosowi:
CommandBenX
wavion
cfs3corsair
MrFob

Dodatkowa historia:
frypan
MrFob
RPGenius

Modyfikacje plików wideo:
Bierwichtel
SlipperyHammer
IronHandJustice
wavion
MrFob

Modelowanie 3D:
BDelacroix

Zasoby 3D:
IronHandJustice

Grafiki i materiały 2D:
areyouareaper
Alienmorph
Ottemis
Poly Morph
Instalator:
wavion
MrFob

Zwiastun:
Tim Skijwalker
MrFob

Wsparcie techniczne:
WarrantyVoider
JohnP
Deager
giftfish
IronHandJustice

Zapisy gry do testów dostarczyli:
SablePhoenix, Dr.Freeman, Alienmorph, spamtrash, Emphyr, chris2365, Tropulous, Deager, McBlade223, ThatBigStupidJellyfish

Specjalne podziękowania:
Osoby udzielające wsparcia na BSN i YouTubie
Epic Games i Audiokinetic
BioWareSpolszczenie opublikowane zostało wyłącznie na Nexusie, za zgodą i wiedzą autora oryginalnej modyfikacji. Zamieszczanie go gdziekolwiek indziej – w tym przede wszystkim na płatnych stronach – jest surowo zabronione.

Top