Fallout 4

File information

Last updated

Original upload

Created by

Lana Banana

Uploaded by

lanabanana901

Virus scan

Safe to use

About this mod

Spolszczenie do moda Horizon

Permissions and credits

Przedstawiam Wam wersję BETA polskiego tłumaczenia moda Horizon. Dołożyłam wszelkich starań i poświeciłam ogrom czasu aby tłumaczenie było poprawne i kompletne, ale jestem tylko jedną, skromną amatorką. Stąd zaskoczeniem nie będzie, że w tłumaczeniu mogą pojawić się błędy czy niefortunne, nie do końca adekwatne sformułowania. W tej pierwszej wersji pewnie tych błędów trochę będzie, natomiast nie powinny one sprawić, że mod okaże się niegrywalny.Horizon jest ogromną modyfikacją zawierającą mnóstwo opcji i samodzielnie sprawdzenie całości graniczy z cudem.  Co dwie (i więcej) głowy to nie jedna, więc zachęcam do współudziału w tworzeniu tłumaczenia poprzez zgłaszanie swoich uwag co do aktualnej wersji. Dzięki Wam będę w stanie poprawić błędy, których sama nie wyłapię.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

! ! ! UWAGI I BŁĘDY PROSZĘ ZGŁASZAĆ TYLKO TUTAJ ! ! !

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Horizon to bardzo rozbudowana modyfikacja Fallout 4, który przywraca balans i rozszerza rozgrywkę od podstaw. Horizon koncentruje się na sprawieniu, że gra w trybie przetrwania, będzie jeszcze bardziej wymagająca i wciągająca, jednak można go używać z dowolnym poziomem trudności.


Horizon wprowadza między innymi:
 • PRAWDZIWY system umiejętności, który pozwala je doskonalić w oparciu o profity, czasopisma, a nawet wykonywanie czynności.
 • Architekt – system wspomagający budowanie osad
 • Otwieranie zamków  - wprowadza dodatkowe sposoby włamywania się do zamków i terminali
 • Specjalizacje - Na podstawie posiadanych profitów możesz wybrać dwie specjalizacje
 • Magazyny - Zbieranie czasopism zyskuje więcej sensu gdyż zapewniają one umiejętności i pozwalają na odblokowanie przepisów rzemieślniczych
 • Osady - Nowe obiekty osadnicze: systemy obronne, handlarze, dekoracje i nowe typy stanowisk rzemieślniczych.
 • Nowy system szybkiej podróży, który pozwala na przemieszczanie się między osadami
 • Roboty ładunkowe, które można przywołać aby dostarczyły twoje śmieci do osad.
 • Wiele trybów trudności, opcjonalne dodatki, opcjonalne poprawki graficzne...


WYMAGANIA:
- Fallout 4 w wersji 1.10.64+
- Rozpoczęcie nowej gry (po zainstalowaniu moda). Używanie istniejącego zapisu gry jest wysoce niezalecane.
- Umieszczenie plików ESP Horizona jako OSTATNIE w kolejności ładowania modów

ZALECANE:
- Gra na poziomie trudności „Tryb przetrwania”
- Wszystkie DLC

OSTRZEŻENIA:
NIGDY nie scalaj plików ESP Horizon w nowe pliki ESP **
NIGDY nie używaj programu „LOOT” do sortowania kolejności ładowania modów
NIGDY nie używaj pliku „HC_Manager.pex” z innego moda
NIGDY nie używaj modów sortujących (Horizon używa własnego systemu sortowania)
Jeśli masz już zainstalowany Horizon: najłatwiej będzie gdy go odinstalujesz, a następnie zainstalujesz go ponownie z mojego instalatora.

Moje tłumaczenie zawiera wszystkie pliki niezbędne do działania Horizon. Nie musisz więc instalować oryginalnej modyfikacji – wystarczy zainstalować tłumaczenie. 

Horizon to całościowa modyfikacja gry Fallout 4, a nie mod"do wrzucenia". Jest on przeznaczony do wykorzystywania przez całą rozgrywkę od początku do końca. Nie powinieneś go usuwać ani instalować w trakcie gry.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po pierwsze, upewnij się, że Fallout 4 jest poprawnie skonfigurowany do modowania.
 1.  Otwórz za pomocą notatnika lub innego edytora tekstu plik Fallout4Custom.ini, który znajdziesz w katalogu: "Dokumenty/My
 2. Games/Fallout 4".
 3. Dodaj następujące wiersze do plikuFallout4Custom.ini:
 4. [Archive]
  bInvalidateOlderFiles=1
  sResourceDataDirsFinal=


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WYSOCE ZALECAM instalację za pomocą menedżera modów takiego jak Vortex. Oprogramowanie tego typu przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces instalacji, dzięki czemu unikniesz błędów, które mogłyby się pojawić gdy będziesz próbował zainstalować Horizon samodzielnie.

Instalację manualną zalecam bardziej zaawansowanym użytkownikom stąd odsyłam do skorzystania z instrukcji na stronie oryginalnego moda.