Fallout 4

File information

Last updated

Original upload

Created by

Lana Banana

Uploaded by

lanabanana901

Virus scan

Safe to use

About this mod

Spolszczenie modyfikacji "Crossbows of the Commonwealth". Mod „Crossbows of the Commonwealth” dodaje do gry nową, wysoce konfigurowalną broń: kusze.

Permissions and credits
Mod „Crossbows of the Commonwealth” dodaje do gry nową, wysoce konfigurowalną broń: kusze. Kusze znajdziesz podczas eksploracji świata, tak jak inne bronie.

Kuszami mogą posługiwać się też bandyci.

Kusze mogą potencjalnie zadawać ogromne obrażenia, ale jej powolne przeładowanie w porównaniu do innych broni balistycznych sprawia, że użycie kuszy w różnych sytuacjach bojowych jest decyzją taktyczną.

Amunicję do kuszy można wytwarzać przy stanowisku chemicznym (mają własną kategorię). Po stworzeniu amunicji określonego typu należy wprowadzić odpowiednią modyfikację do kuszy przy pracowni rusznikarskiej. 


Tłumaczenie zawiera wszystkie pliki wymagane do prawidłowego działania modyfikacji. Pomimo to zajrzyj na stronę oryginalnego moda i zostaw łapkę w górę autorowi :)


  • Pobierz główny plik „Crossbows of the Commonwealth” i zainstaluj go za pomocą menedżera modów (np. Vortex).
  • Drugą możliwością jest ręczne przeniesienie plików do folderu „Data” Fallout 4. (zwykle: C:\ Program Files(x86)\ Steam\ SteamApps\common\Fallout 4\Data). 
  • Jeśli nie chcesz żeby bandyci posługiwali się kuszami, pobierz również dodatkowy plik „Stand-alone Version” i podmień plik „Crossbow.esp” w folderze „Data” Fallout 4. Najpierw jednak musisz mieć zainstalowane pliki głównej modyfikacji.Powyższy opis oparto na oryginalnym, angielskim opisie moda „Crossbows of the Commonwealth”. Nie zawiera jednak wszystkich informacji, które autor moda zawarł w opisie. Stąd zachęcam do zapoznania się z opisem na stronie oryginalnej modyfikacji.