SKYRIM
Skyrim Immersive Creatures - Polish Translation by LordTorus
Skyrim » Animals, creatures, mounts & horses
Added: 25/08/2013 - 07:36PM
Updated: 22/04/2014 - 07:02PM

26 Endorsements

6.5.2 Latest version

1,059 Unique D/Ls

1,306 Total D/Ls

14,643 Total Views

Uploaded by lordtorus

Description

Last updated at 19:02, 22 Apr 2014 Uploaded at 19:36, 25 Aug 2013

This is polish translation of modification Skyrim Immersive Creatures created by lifestorock, for original english version click HERE.
Jest to polskie tłumaczenie modyfikacji Skyrim Immersive Creatures stworzonej przez lifestorock, po oryginalną angielską wersję kliknij TUTAJ.Tłumaczenie tego typu modyfikacji jest o tyle trudne że nasz język nie chce się tak łatwo dopasowywać jak angielski. Mam na myśli to że nazwy potwora mają np. 4-5 słów ładnie się łączą ponieważ takie są uroki angielskiego. Pola w których pojawiają się nazwy potworów w Skyrim są stałego rozmiaru, i jeśli zbyt mocno rozciągnąłbym nazwę to czcionka była by śmiesznie mała. Odczytując przetłumaczone nazwy musisz dzielić je sobie na części np Pradawny Szkielet Upiór Berserker czytaj jako Pradawny Szkielet || Upiór Berserker. W polskiej wersji Skyrima tłumacze używali myśliników np. Draugr - Upiór, ale w SIC potwory mają długie i wielo częściowe nazwy i całość była by zbyt długa. Nazwy dzielą się na kilka cześci np. Szkielet (uznajmy to za rase) Rozpruwacz (kategoria) Władca Śmierci (Ranga).Skyrim Immersive Creatures dodaje dziesiątki nowych potworów które są niesamowicie różnorodne. Ze względu na ilość dodanych stworzeń musisz sam sprawdzić co zostało dodane, istotne jest to że można wyłączyć w MCM te których nie chcesz. Gdy zainstalowałem SIC przy kolejnym podejściu do Skyrim szybko przekonałem się o wspaniałości tego moda. Pamiętaj że miejsca które znałeś mogą mieć teraz całkowicie nowych lokatorów. Mój PC nie należy do najlepszych i obawiałem się zainstalować SIC ze względu na możliwe spadki FPS, ale niepotrzebnie się obawiałem i gra w ogóle nie spowolniła.Żeby uniknąć nieporozumień chcę poinformować że podawana wersja (ver.) spolszczenia nie dotyczy Skyrim Immersive Creatures a służy temu by osoby pobierające mogły zobaczyć zmianę w tłumaczeniu (poprawki ewentualnych błędów itp). Wersja modyfikacji jest zawsze pokazana w panelu jako "LATEST VERSION" lub w dolnej części informacji o pliku w dziale pobierania.Do działania modyfikacji POTRZEBUJESZ:
# Oryginalnej wersji moda.
# Skyrim v1.9.32.0.8 + DLC Dawnguard
# SKSE 1.6.16 & SkyUI 4.1

Instalator NMM: Użyłem oryginalnego instalatora Immersive Creatures ponieważ instaluje on dokładnie to samo. Nie tłumaczyłem opisów podczas instalacji żeby każdy wiedział jakie opcje dopasować w stosunku do oryginału. Mój instalator zawiera tylko elementy posiadające coś co było do tłumaczenia - dlatego musisz wcześniej mieć oryginalną wersję.

Instalacja ręczna: Nie udostępniałem dodatkowego pliku do tego typu instalacji ponieważ sama wersja NMM daje taką możliwość - wystarczy że wypakujesz archiwum po czym wytniesz odpowiednie pliki do folderu Data upewniając się że plik ESP/ESM jest włączony używając opcji "Pliki Danych" w luncherze gry.

Zawsze polecam instalację przez Nexus Mod Menager'a ponieważ w razie podmiany plików (w tłumaczeniach zawsze) robi ich kopię, aby w razie usuwania moda móc przywrócić stan rzeczy sprzed instalacji.Regularnie sprawdzam czy moje tłumaczenia nie wymagają aktualizacji. O rozpoczęciu/procesie tłumaczenia nowej wersji informuje w temacie na forum InSkyrim i nigdzie indziej - namiary w sekcji propozycje. Po dziesiątym z rzędu poście o treści "jest nowa wersja X, kiedy zaktualizujesz?" postanowiłem w takich przypadkach blokować takiego użytkownika na forum danego pliku a samą wiadomość usuwam. Utrzymuje stały kontakt z autorami modyfikacji i w wielu przypadkach wiem wcześniej o przyszłej wersji, a wstępnego rozpoznania w nowych tekstach dokonuje na becie - tak więc nie potrzebuje w tym temacie oświeca. Długość oczekiwania na aktualizację zależy od wolnego czasu jak i samej modyfikacji więc nigdy nie deklaruje konkretnej daty.Jeśli znalazłeś modyfikację która warta jest przetłumaczenia poinformuj mnie w temacie na forum InSkyrim. Oczywiście ze względu na brak czasu nie zajmę się wszystkimi projektami, ale przynajmniej dostaniesz odpowiedź. Wszelkie posty z propozycjami zamieszczone na forum Nexusa lub PW będą ignorowane. Zadecydowałem tak ponieważ trudno jest odnaleźć post przy mojej ilości plików, i nie chcę mieć zapełnionej skrzynki PW. Kilkukrotnie spotkałem się z "nie mam tam konta więc piszę tutaj..." i moja odpowiedź jest prosta - skoro nie chce ci się założyć konta, mi nie będzie się chciało zająć twoją propozycją.TTYM - Think To Yourself Messages - Polish Translation
T3nd0s Skyrim Redone - Polish Translation
Unofficial Skyrim Redone Patch - Polish Translation
Immersive Settlements - Polish Translation
Enhanced Mighty Dragons - Polish Translation
Fishing In Skyrim - Polish Translation
Skyrim Heart Rate - Polish Translation
Inconsequential NPCs - Polish Translation
Map Markers Complete - Polish Translation
Balanced Magic - Polish Translation
Better Vampires - Polish Translation
Skyrim Project Optimization - Polish Translation
Lakeview Extended Hearthfire - Polish Translation
The Paarthurnax Dilemma - Polish Translation
Hearthfire multiple Adoptions - Wbudowane w moda
Skyrim Immersive Creatures - Polish Translation
Enhanced Lights and FX - Polish Translation
Expanded Towns and Cities - Polish Translation
Bosmer Armor Pack - Polish Translation
Moonlight Tales - Polish Translation
Werewolf Mastery - Polish Translation
A Matter of Time - Wbudowane w moda
Marriable Serana - Polish Translation
Organized Bandits In Skyrim - Polish Translation
LC_Immersive Looting - Polish Translation
Companion Valfar - Polish Dubbing
Pyromage - Polish Translation
Proudspire Manor Refurbished - Polish Translation
Placeable Statics - Polish Translation
Ethereal Elven Overhaul - Polish Translation
EEO patch for Sky-Re - Polish Translation
LC_Become King of Riverhelm - Polish Translation
Werewolf Perks Expanded - Polish Translation
Templar Set - Polish Translation
Dynamic Things - Polish Translation
The Dance of Death - Polish Translation
Deadly Dragons -Polish Translation
Fully Animated Meals Potions - Polish Translation
Unofficial Skyrim Patch -Polish Translation
Unofficial Dawnguard Patch -Polish Translation
Unofficial Hearthfire Patch -Polish Translation
Unofficial Dragonborn Patch -Polish Translation
Achieve That - Polish Translation
Follower Map Markers - Polish Translation
Take Notes - Polish Translation
iNeed - Polish Translation