MORROWIND
Arhiz patch 2 PL by ARHIZ
Morrowind » Utilities
Added: 17/11/2013 - 11:11AM
Updated: 26/06/2014 - 02:11PM

5 Endorsements

2.0 Latest version

87 Unique D/Ls

180 Total D/Ls

2,505 Total Views

Uploaded by ARHIZ

Description

Last updated at 14:11, 26 Jun 2014 Uploaded at 11:11, 17 Nov 2013

Patch to polish version.


Arhiz patch v2.0 by ARHIZ

Opis:
Zadaniem patcha jest poprawienie części błędów w polskiej wersji językowej gry Morrowind.

1. Odblokowuje zabugowane tematy. Plugin dodaje NPCa imieniem Arhiz Sathaja Catha (tak wyglądała pierwsza postać, którą grałem) w świątyni w Ald'ruhn, którego należy wypytać o wszystkie możliwe tematy, co spowoduje ich odblokowanie w grze (oczywiście tylko u odpowiednich NPCów). Umożliwi to ukończenie niektórych zadań, np. w kaplicy Góry Kand należy odpowiedzieć na zagadki atronachów, ale temat 'zagadka' jest nieaktywny. Podobnie ma się sprawa z jednym questem dla Legionu Cesarskiego.

2. Uniemożliwia "przymusowe" dołączenie do rodu Hlallu, podczas przechodzenia questów dla Dwóch Lamp. Podczas wykonywania tych zadań, graczowi nie rośnie już reputacja w Rodzie Hlaalu. Zabieg ten nie utrudni awansowania dla członków Rodu Hlaalu, uniemożliwiając jednocześnie zaistnienie sytuacji, gdzie Redoranin lub Telvanni zostaje przyłączony do Rodu Hlaalu po wykonaniu tego zadania.

3. Umożliwia ukończenie questa "wściekły kupiec". Oryginalnie, kupiec miał źle napisany tekst, który nie poruszał właściwego tematu.

4. Usuwa informację o zerwanej przepowiedni, pojawiającą się po zabiciu Batou Szalonego (niema on nic wspólnego z fabułą).

5. Zmienia nazwy części pancerza:
- 'lewy szklany karwsz' na 'szklany lewy karwsz', dzięki czemu nazwa pasuje do całego szklanego zestawu i nie "gubi się" w skrzyni bądź ekwipunku
- buty, hełm i nagolenniki Świątynnego Sługi na 'Obrońcy Świątyni', przez co wszystkie elementy panerza są tak samo nazwane
- części pancerza z nazwą 'Indoriliańskie' na 'Indorilskie'. Pierwsza nazwa jest niepoprawna gramatycznie, ponieważ mianownik brzmi: Indoril - jakie? Indorilskie. Natomiast dla wyrazu 'Indoriliańskie', mianownik brzmi: Indorilian.

6. Poprawia błąd z dialogami NPCów, dotyczącymi spełnienia przepowieni. Gdy gracz zostanie Hortatorem wszystkich rodów i Nerevaryjczykiem każdego popielnego plemienia - i zbyt długo zwleka z pokonaniem Dagoth Ura, niektóre osoby wątpią w powodzenie jego misji (Nibani Maesa, Gilvas Barelo, Mehra Milo, Divath Fyr, Crassius Curio i Athyn Sarethi). Oryginalnie wątpliwości były wyrażane również po śmierci Dagoth Ura (jednorazowo).


Kompatybilność:
Patch może kolidować z pluginami "wściekły kupiec - patch" i "pancerze - patch". Jeśli temat 'zagadka' nie zostanie odblokowany po rozmowie z Arhizem - oznacza to, że został on skasowany przez inny, nowszy plugin. Należy wtedy nadpisać Arhiz patcha w CSie (np. przez usunięcie i anulację usunięcia jakiejś pozycji w zakładce 'detalis'), by był traktowany przez grę jako najnowszy plugin.


Zmiany w stosunku do wcześniejszych wersji:
v1.1:
- poprawiono błąd z tematem "hełm założyciela"
- poprawiono błędy ortograficzne
- poprawiono błąd z "przymusowym" dołączeniem do Rodu Hlaalu
- wzmocniono Arhiza :P
v2.0
- dołączono "wściekły kupiec - patch" i "pancerze - patch"
- zmieniono plik ReadMe
- poprawiono dialogi dot. spełnienia przepowiedni